E-Koçluk Programı

E-Koçluk programı ile Devlet Üniversitesi onaylı sistemimizle eğitim alarak koçluk yapabilecek ve çok sayıda öğrencinin hayatına dokunacaksınız.Kendi işinizi kurabileceksiniz.
Programla eğitimin yanında koçluk sürecinde gerekli reklam yazılım içerik desteği de almış olacaksınız.

Öğrenci Koçluğu Programı Nedir.

Öğrenci koçluğunun öncelikli amacı öğrenciyi kazanmaktır. Öğrenci kazanıldığında; ders başarısının artmasına, kendini daha iyi tanımasına, ihtiyaç duyduğu becerinin gelişimine, güçlü yanlarını fark etmesine, yeteneklerini keşfederek hedef koymasına, verimli ve etkili ders çalışmayı öğrenmesine, iletişim konusunda kendini geliştirmesine, kendine olan güveninin gelişmesine ve kendi ile ilgili yeni bakış açısı kazandırarak kendini çok iyi tanıması konusunda destek sağlamaktır.

Bu program potansiyelleri ortaya çıkarmanızı, doğru yönlendirmenizi ve öğrenciyi kazanmanızı sağlayacak becerileri kazandırır.

Eğitime ilgi duyan  18 yaşını geçmiş herkes eğitime katılabilir. .Ayrıca; kendini geliştirerek iş kurmak  isteyen, meslektaşlarına göre bir adım öne geçmek isteyen, eğitimle ilgili CV’sine katkı yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Öğrencileri hedeflerine doğru bir şekilde yönlendirerek, süreçte yaşayacağı zorluklar ile baş etmesini sağlayarak motive eder. Öğrencinin kendi gerçek potansiyelini ortaya çıkarıp kendini daha iyi motive etmesini sağlar. Becerilerini güçlendirip, yeni beceriler kazandırılmasını sağlar. Öğrencinin öğretmenleri ve ailesi ile birlikte iş birliği halinde olup sürekli iletişimde olur. Hedeflerine ulaşmaları konusunda destek ve yeni hedefler belirlemeyi sağlar. Çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunarak öğrenci merkezli ve sadece ders ve okul odaklı olmadan hayat başarısında da ciddi destek sağlar. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Öğrenciye göre çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunları ile ilgilenir. güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlar.  Öğrencinin okulu ile hep iletişim halinde olup başarısını takip eder. Aslında öğrenciler için önemli yol arkadaşlığıdır.

Eğitim Koçluğunu meslek olarak edinmek isteyen kişiler için, yetkin ve profesyonel eğitim bilgilerini sunar. 

Kişilerin gelişimine yönelik, yaşam pratiklerine adapte edilebilecekleri potansiyeli geliştirir.  


Eğitim Koçluğu Sertifika Eğitimi sonrasında;  eğitim koçluğu mesleğinde yeterliliği sağlayacak, mesleği yüksek standartlarda icra ederek, fark yaratacak, üst seviyede koçluk becerisi edinecek, öğrenciler ile sağlıklı ve dengeli bir iletişim sağlayabilecek, öğrencideki gelişim ve değişim göstergelerini fark edip takip edebilecek, öğrencinin hangi tarzda öğrenebileceğini ortaya çıkarabilecek, öğrencinin yaşam alanlarını dengede tutabilecek becerilere sahip olabilecek, öğrencilere iyi bir model olabilecek, onların olumsuz durumlarının önüne geçmesine destek olabilecek, rahat bir şekilde gelişimlerine katkı sağlayabileceksiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikasıyla; birebir eğitim koçluğu yapabilecek, eğitim projelerinde yer alabilecek ve kendi koçluk ofisinizi açabileceksiniz

Cloud Akademi sadece eğitim vermekle kalmaz programa katılanlara bir iş modelide sunmuş olur koçluk süreçlerinde öğrencinin tanınması aşamasından takip aşamasına kadar süreçler için yazılımlar veriri. Ayrıca öğrenci koçu için reklamlarında kullanması için yıl boyunca uzmanlarca hazırlanmış sosyal medya paylaşımlarında kullanabileceği video post ve içerikler sunar.Öğrenci koçu için varsa video pdf gibi içeriklerini koyabileceği ve bir eğitim yönetim sistemi açar buradan öğrencilerine içerikler verir onları besler.

Programa dahil olan öğrenci koçları www.cloudakademi.com üzerinden tüm Türkiyeye tanıtılır online ve yüz yüze ders ve kurs verebilmeleri yeni öğrenciler bulabilmeleri için öğrenci yönlendirmesi yapılır.

1-Koçluk Eğitimi

Devlet Üniversitesi onaylı sertifika. Toplam 20 modül eğitim içeriği.90 saat ders. Süpervizyon Eğitimleri. Programı ve yapılacak sınavı başarıyla tamamlayanlar sertifika alacaklardır.

2-Öğrenci Takip Sistemi

Öğrencilerinizin ilgi yetenek mesleki eğilim çoklu zeka çalışma alışkanlığını belirleyen testler yanında sınav program ve takibini yapabileceğiniz sistem

3-Hızlı Okuma Yazılımı

Program içinde onlarca egzersiz, hızlı okuma çalışmaları, dikkat ve konsantrasyon geliştirme etkinlikleri ve kütüphanenizin dolusunda kitap içeriği vardır. Program Bilgisayar, Tablet ve Telefon uyumludur.

4-Sosyal Medya Destegi

Grafik Tasarım Video post sosyal medya içerik desteği.

5-Online Okul Yazılımı

Okul Öncesinden 12 sınıfa test konu anlatımı kazanım takibi dahil içeriklerden oluşan altyapı

6-Cloud Akademi ve LMS Sistemi

www.cloudakademi.com web sitesine üyelik tanıtım ve öğrenci yönlendirmesi imkanı ve size özel eğitim yönetim modülü

Öğrenci Koçluğu Modeli Nedir?

Öğrenci koçluğunun öncelikli amacı öğrenciyi kazanmaktır. Öğrenci kazanıldığında; ders başarısının artmasına, kendini daha iyi tanımasına, ihtiyaç duyduğu becerinin gelişimine, güçlü yanlarını fark etmesine, yeteneklerini keşfederek hedef koymasına, verimli ve etkili ders çalışmayı öğrenmesine, iletişim konusunda kendini geliştirmesine, kendine olan güveninin gelişmesine ve kendi ile ilgili yeni bakış açısı kazandırarak kendini çok iyi tanıması konusunda destek sağlamaktır. Bu program potansiyelleri ortaya çıkarmanızı, doğru yönlendirmenizi ve öğrenciyi kazanmanızı sağlayacak becerileri kazandırır.


Hızlı Okuma Yazılımı

*Program Bilgisayar, Tablet ve Telefon uyumludur. *Tüm cihazlardan kolayca kullanılabilir.
*Tüm yaş grupları için uygundur *Akıllı Kurs Modu ile size özel ayarlı eğitim verir *Otomatik güncellemeler alır *İstediğiniz kadar Akıllı Kurs silip tekrar açabilirsiniz.
*Kütüphanenize kendi yazılarınızı ekleyebilirsiniz. *Kütüphanedeki herhangi bir yazı üzerinde okuma çalışması yapabilirsiniz. *Hatta eklediğiniz yazı dosyaları için anlama oranı ölçen test oluşturabilirsiniz. *Akıllı modda veya Serbest modda kullanabilirsiniz.
*Çalışmaların tamamı dinamik ayarlar içerir. Dilerseniz kişiselleştirebilirsiniz.
*Program içinde onlarca egzersiz, hızlı okuma çalışmaları, dikkat ve konsantrasyon geliştirme etkinlikleri ve kütüphanenizin dolusunda kitap içeriği vardır.


E-Koçluk Programı Eğitimle Beraber İçerik Yazılım ve Reklam Tanıtım Desteği Sunar

Cloud Akademi Farkıyla Nitelikli Eğitimler

Geleceğin dünyasında yerinizi alın.

Giriş Yap


Kayıt Ol


Şİfreyi Sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.