E-Koçluk programı ile Devlet Üniversitesi onaylı sistemimizle eğitim alarak koçluk yapabilecek ve çok sayıda öğrencinin hayatına dokunacaksınız. Kendi işinizi kurabileceksiniz. Programla eğitimin yanında koçluk sürecinde gerekli reklam yazılım içerik desteği de almış olacaksınız.  

0850 34 629 34

Cloud Akademi Koçluk Eğitimi Ve Yazılımının Farkı

Cloud Akademi gündemde olan birçok kurum tarafından verilen klasik  Koçluk Eğitimi vermekle kalmaz  eğitimle beraber koçluk süreçlerinde gerekli olan bir çok öğrenci koçunun kullanmadığı bilmediği yazılım ve uygulamaları verir.

Günümüzde sosyal medya özellikle İnstagram tanıtım ve reklam için merkez durumda olduğundan öğrenci koçunun kendini ve hizmetlerini tanıtacağı içerikleri sağlar profesyonel tasarımlarla hesabı ve bilinirliği artar asıl işine odaklanır.

Rehberlik özellikle koçluğun ilk aşaması olan öğrencinin tanınması yetenek analizi öğrenme stili çoklu zekası kişilik özellikleri  vb belirleyen İlgi Yetenek Kariyer Belirleme Testi Uygulanır.

Öğrenci Koçu Cloud Akademi web sitesi ile kendini tanıtır Türkiye’nin her yerinden online bulunduğu şehirden ise yüz yüze çalışabileceği öğrencilere ulaşır.

Kendisine verilen Hızlı Okuma Yazılımı ile öğrencilerin dikkat odaklanma hızlı okuma anlama gibi yeteneklerini geliştirir gelir elde edebilir.

Net Sınıf Yazılımı ile öğrencisine Online  içerikler açar konu anlatımı video çözümlü sınavlar kazanım esaslı ders takibi yapar öğrencisinin ilerlemesini datalarla analiz eder.

Öğrenci koçu varsa kendi video ders ve her türlü  içeriklerini özelleştirilmiş  LMS modülüne ekleyerek online kursunu açabilir.

Farkımız Ne?

E-Koçluk Programı Eğitim İçerik Reklam Tanıtım ve Yazılım Desteği Sunar

E Devlet Onaylı Üniversite Sertifikalı Online Eğitim Paketi 20 Modül 120 Saat Her ay Süpervizyon
Haftalık Aylık belirli adetlerde Grafik Tasarım Video Post Sosyal Medya İçerik Desteği
Sosyal Medya Desteği
Ders Konu Soru Hedef Takip Uygulaması İle Rehberlik İlgi Yetenek Kariyer Belirleme Testleri Yazılımı
Öğrenci Takip Sistemi
Tüm sınıflar için Testler Konu Anlatımları Kazanım Takibi ve Yüzlerce Çözümlü Soruyu Barındıran Net Sınıf Eğitim Platformu
Eğitim Destek Kiti
Tüm platformlardan açılabilen Hibrit Yapay Zeka destekli benzersiz yazılım
Hızlı Okuma Yazılımı
www.cloudakademi.com Web Sitesine üyelikle tanıtım ve öğrencilere ulaşma imkanı. Online ders ve kurs verebileceğiniz her türlü içerik yüklenebilen Moodle altyapı eğitim yönetimi modülü (LMS) sistemi.
Cloud Akademi Üyeliği

Öğrenci Koçluğu Programı Nedir.

Öğrenci koçluğunun öncelikli amacı öğrenciyi kazanmaktır. Öğrenci kazanıldığında; ders başarısının artmasına, kendini daha iyi tanımasına, ihtiyaç duyduğu becerinin gelişimine, güçlü yanlarını fark etmesine, yeteneklerini keşfederek hedef koymasına, verimli ve etkili ders çalışmayı öğrenmesine, iletişim konusunda kendini geliştirmesine, kendine olan güveninin gelişmesine ve kendi ile ilgili yeni bakış açısı kazandırarak kendini çok iyi tanıması konusunda destek sağlamaktır.

Bu program potansiyelleri ortaya çıkarmanızı, doğru yönlendirmenizi ve öğrenciyi kazanmanızı sağlayacak becerileri kazandırır.

Eğitime ilgi duyan  18 yaşını geçmiş herkes eğitime katılabilir. .Ayrıca; kendini geliştirerek iş kurmak  isteyen, meslektaşlarına göre bir adım öne geçmek isteyen, eğitimle ilgili CV’sine katkı yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Öğrencileri hedeflerine doğru bir şekilde yönlendirerek, süreçte yaşayacağı zorluklar ile baş etmesini sağlayarak motive eder. Öğrencinin kendi gerçek potansiyelini ortaya çıkarıp kendini daha iyi motive etmesini sağlar. Becerilerini güçlendirip, yeni beceriler kazandırılmasını sağlar. Öğrencinin öğretmenleri ve ailesi ile birlikte iş birliği halinde olup sürekli iletişimde olur. Hedeflerine ulaşmaları konusunda destek ve yeni hedefler belirlemeyi sağlar. Çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunarak öğrenci merkezli ve sadece ders ve okul odaklı olmadan hayat başarısında da ciddi destek sağlar. Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Öğrenciye göre çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunları ile ilgilenir. güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlar.  Öğrencinin okulu ile hep iletişim halinde olup başarısını takip eder. Aslında öğrenciler için önemli yol arkadaşlığıdır.

Eğitim Koçluğunu meslek olarak edinmek isteyen kişiler için, yetkin ve profesyonel eğitim bilgilerini sunar. 

Kişilerin gelişimine yönelik, yaşam pratiklerine adapte edilebilecekleri potansiyeli geliştirir.  


Eğitim Koçluğu Sertifika Eğitimi sonrasında;  eğitim koçluğu mesleğinde yeterliliği sağlayacak, mesleği yüksek standartlarda icra ederek, fark yaratacak, üst seviyede koçluk becerisi edinecek, öğrenciler ile sağlıklı ve dengeli bir iletişim sağlayabilecek, öğrencideki gelişim ve değişim göstergelerini fark edip takip edebilecek, öğrencinin hangi tarzda öğrenebileceğini ortaya çıkarabilecek, öğrencinin yaşam alanlarını dengede tutabilecek becerilere sahip olabilecek, öğrencilere iyi bir model olabilecek, onların olumsuz durumlarının önüne geçmesine destek olabilecek, rahat bir şekilde gelişimlerine katkı sağlayabileceksiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikasıyla; birebir eğitim koçluğu yapabilecek, eğitim projelerinde yer alabilecek ve kendi koçluk ofisinizi açabileceksiniz

Cloud Akademi sadece eğitim vermekle kalmaz programa katılanlara bir iş modelide sunmuş olur koçluk süreçlerinde öğrencinin tanınması aşamasından takip aşamasına kadar süreçler için yazılımlar veriri. Ayrıca öğrenci koçu için reklamlarında kullanması için yıl boyunca uzmanlarca hazırlanmış sosyal medya paylaşımlarında kullanabileceği video post ve içerikler sunar. Öğrenci koçu için varsa video pdf gibi içeriklerini koyabileceği ve bir eğitim yönetim sistemi açar buradan öğrencilerine içerikler verir onları besler.

Programa dahil olan öğrenci koçları www.cloudakademi.com üzerinden tüm Türkiyeye tanıtılır online ve yüz yüze ders ve kurs verebilmeleri yeni öğrenciler bulabilmeleri için öğrenci yönlendirmesi yapılır.

Öğrenci Koçluğu Modeli Nedir?

Öğrenci koçluğunun öncelikli amacı öğrenciyi kazanmaktır. Öğrenci kazanıldığında; ders başarısının artmasına, kendini daha iyi tanımasına, ihtiyaç duyduğu becerinin gelişimine, güçlü yanlarını fark etmesine, yeteneklerini keşfederek hedef koymasına, verimli ve etkili ders çalışmayı öğrenmesine, iletişim konusunda kendini geliştirmesine, kendine olan güveninin gelişmesine ve kendi ile ilgili yeni bakış açısı kazandırarak kendini çok iyi tanıması konusunda destek sağlamaktır. Bu program potansiyelleri ortaya çıkarmanızı, doğru yönlendirmenizi ve öğrenciyi kazanmanızı sağlayacak becerileri kazandırır.

Cloud Akademi Farkıyla Dataya Dayalı
Koçluk Yapın

Geleceğin dünyasında yerinizi alın.


Hızlı Okuma Yazılımı

*Program Bilgisayar, Tablet ve Telefon uyumludur. *Tüm cihazlardan kolayca kullanılabilir.
*Tüm yaş grupları için uygundur *Akıllı Kurs Modu ile size özel ayarlı eğitim verir *Otomatik güncellemeler alır *İstediğiniz kadar Akıllı Kurs silip tekrar açabilirsiniz.
*Kütüphanenize kendi yazılarınızı ekleyebilirsiniz. *Kütüphanedeki herhangi bir yazı üzerinde okuma çalışması yapabilirsiniz. *Hatta eklediğiniz yazı dosyaları için anlama oranı ölçen test oluşturabilirsiniz. *Akıllı modda veya Serbest modda kullanabilirsiniz.
*Çalışmaların tamamı dinamik ayarlar içerir. Dilerseniz kişiselleştirebilirsiniz.
*Program içinde onlarca egzersiz, hızlı okuma çalışmaları, dikkat ve konsantrasyon geliştirme etkinlikleri ve kütüphanenizin dolusunda kitap içeriği vardır.


Tüm sınıflar için Testler Konu Anlatımları Kazanım Takibi ve Yüzlerce Çözümlü
Soruyu Barındıran Net Sınıf Eğitim Platformu  öğrenci merkezli teknik anlayışla işlevsellik kazanmış, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencisi ve öğretmenlerinin derslerinde destek olması için hazırlanmış, MEB müfredatına % 100 uygun eğitsel içeriğin , görsel ve işitsel materyalerin, ayrıntılı raporların barındığı, 7×24 uzaktan erişim tekniği ile ulaşıldığı bir web tabanlı online eğitim platformu.

Eğitim Destek Kiti NET SINIF YAZILIMI

Program İle ilköğretim 4 – 8. sınıf, lise 9 -12 sınıf
aralığındaki tüm öğrencilere uygulanan;
Öğrencinin

  •  Kişilik özelliklerini
  • Çalışma alışkanlıklarını, 
  • Öğrenme stillerini,
  • Çoklu zekasını,
  • Alan yeteneğini ve mesleki
    ilgisini belirlemeye yönelik geliştirilmiş bir envanterdir. Ayrıca her öğrenci için ders konu soru hedef takibi için  bir uygulama kullandırılır.
Rehberlik VE Öğrenci Takip Sistemi

             Kendi eğitim yönetim sisteminize (LMS) sahip olarak her türlü içeriğinizi platforma yükleyerek öğrencilerinize açabilecek kendi ders ve kurslarınızı buradan yönetebileceksiniz.

           www.cloudakademi.com eğitim platformuna üyeliğiniz aktif edilerek Türkiyenin her yerinden öğrencilere sayfanız tanıtılacak yeni öğrencilere ulaşacaksınız.

Cloud Akademi Üyeliği ve LMS Eğitim Yönetim Sistemi
Öğrenci Koçu
1
Öğrenci
1
Kurum
1

Giriş yap


Kayıt ol


Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.